Zespół Szkół w Grabowie Kościerskim

tel./fax: (058) 687-01-12

sekretariat@zsgrabowo.pl

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2024r nasza szkoła obchodziła DZIEŃ ZIEMI pod tytułem „Ziemia vs plastik”. Doskonale oddaje istotę problemu zanieczyszczenia Ziemi plastikiem i jego negatywnym wpływem na naszą planetę.

Uczniowie zaangażowali się w tę inicjatywę jak prawdziwi bohaterowie, tym samym przyczynili się do edukacji społecznej na temat ochrony środowiska.

W tym roku nasza uczniowska rodzina od klas I do VIII malowała farbami plakaty na folii. To wspaniały sposób na kreatywną ekspresję i przekazanie ważnej wiadomości w sposób artystyczny. Wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się w tworzenie swoich dzieł. To było więcej niż tylko malowanie plakatów, to był moment, w którym uczniowie połączyli siły, aby podkreślić ważność problemu dotyczącego ochrony naszej planety. Plakaty są nie tylko pięknym dziełem sztuki, ale także inspirującym przypomnieniem o naszym obowiązku względem Ziemi każdego dnia.